Посилити патріотичне та військово-патріотичне виховання населення 

Саме таке питання було головним на засіданні Президії Товариства «Знання» України, що відбулося 24 квітня 2015 року. Головував на засіданні Президент Товариства «Знання» України, президент НАПН України, академік НАН України Василь Кремень.

З інформацією про реалізацію заходів Правління стосовно посилення патріотичного та військово-патріотичного виховання населення виступив голова правління доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки, професор Василь Кушерець.

Він зазначив, що Товариство «Знання» більше стало приділяти уваги патріотичному вихованню, передусім, молодих людей. Президія вже проаналізувала діяльність з цього питання Вінницької та Чернівецької обласних організацій. Ця практика продовжуватиметься.

Протягом усього 2014 року справі виховання підпорядковувалися заходи, присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У травні делегація Товариства відвідала Шевченківські місця в Переяславі-Хмельницькому, а також у Каневі. На Тарасовій горі голова правління Товариства «Знання» Василь Кушерець і перший космонавт України Леонід Каденюк вручили Музею Тараса Шевченка «Кобзар», що побував разом з космонавтом у Космосі і облетів Землю 251 раз. На відзначенні Шевченкового ювілею в Каневі виступав хор «Чумаки» Товариства «Знання» України.

Життю і творчості Тараса Григоровича присвячено Шевченківський фестиваль, в якому брали участь відомі шевченкознавці, організовувалися вистави, концерти, художні виставки. У Товаристві та Університеті сучасних знань відбулися зустрічі з шевченкознавцем, літературознавцем, Героєм України, академіком Іваном Дзюбою, прозаїком Юрієм Мушкетиком, поетом Борисом Олійником, народним артистом України Анатолієм Паламаренком, директором Інституту літератури НАН України, академіком НАН України Миколою Жулинським та іншими відомими діячами науки і культури.

Пам'яті Тараса Шевченка присвячено літературно-мистецькі заходи, що проходили в Київському планетарії Товариства «Знання» України. Презентувалися книги Тараса Шевченка і про нього. Відбулася зустріч з автором книги «Шевченко – понад часом» Євгеном Сверстюком, відомим шевченкознавцем і письменником.. Дослідник творчості Шевченка мистецтвознавець Дмитро Степовик представив свою книгу «Наслідуючи Христа: віруючий у Бога Тарас Шевченко».

У Товаристві «Знання», в Музеї Тараса Шевченка в Києві, в інформаційному агентстві «Укрінформ» та в інших засобах масової інформації відбулася презентація монографії голови правління Василя Кушерця «Завжди сучасний: Тарас Шевченко в просторі та часі», його книжки «Шевченко - проти сучасної імперії», брошури «Шевченко - проти імперії». Учений секретар Товариства «Знання» України Василь Василашко презентував свою книгу «Шевченко – мій». Під час цих заходів демонструвалися виставки художніх полотен, присвячених Тарасу Шевченку, документальні та художні фільми про українського генія.

Вшанування Тараса Григоровича Шевченка продовжується і в 2015 році.

За присутності молоді в Зоряному залі Київського планетарію пройшов концерт народного артиста України з унікальним голосом Фемій Мустафаєва, який виконав цілу низку пісень на твори Тараса Шевченка. Народна артистка України Галина Яблонська поставила спектакль за творами Великого Кобзаря за участю талановитих молодих людей. Хор «Чумаки» під час заходів виконував пісні на твори Тараса Шевченка.

На початку 2015 року відбулася важлива суспільно-політична і культурно-мистецька акція – презентація Рушника Національної Єдності, що його вишивали упродовж кількох майстрині усіх регіонів України, а також в українських діаспорах за кордоном. Рушник уже побував у всіх регіонах України, за кордоном – у США, Канаді. Розпочалася презентація і вишивання Рушника «Обніміться ж, брати мої!», присвяченого Тарасу Григоровичу Шевченку. Презентації нового рушника за участю керівників Товариства вже пройшли з успіхом в Київському планетарії, в Житомирі у військовому госпіталі, де лікуються воїни АТО, в кількох бібліотеках. Під час презентацій вишивальницям вручені грамоти від дружини Президента України.

Правління Товариства «Знання», його структурні підрозділи, Університет сучасних знань особливу увагу приділяють воїнам АТО. В системі Товариства серед студентів, викладачів та працівників 41 учасник антитерористичної операції. У конференц-залі Товариства під час зустрічі з учасниками Євромайдану і тими, хто брав участь в АТО на Донбасі, - воїнам Мирославу Кунді, Андрію Редьці, волонтерці Юлії Кириловій вручено відзнаки Товариства. Відбулася окрема зустріч у голови правління з активістом Товариства, учасником Євромайдану, солдатом полку «Азов» Павлом Мамонтовим, що був важко поранений і лікується в Києві.

Воїнам АТО через волонтерів, тим, хто лікується в госпіталях, Товариство передає книги, що користуються попитом. З інтересом сприйнято видані Товариством «Знання» і у видавництві «Знання України» монографії «Україна: ідентичність у добу глобалізації» Василя Кременя і Василя Ткаченка, «Філософія національної ідеї» Василя Кременя, «Украина – не Россия.. Испытание Майданом» Василя Ткаченка, «Завжди сучасний: Тарас Шевченко: в просторі та часі» Василя Кушерця, «Програма спасіння», «Славянский мир. Место и роль України» Василя Кушерця і Юрія Канигіна, «Конституційні проблеми в сучасній теорії права» Анатолія Селіванова, «Шевченко –мій» , «Відроджуймось – не перероджуймось», «Заговори, щоб я тебе побачив», «Казка – байка: чесний Лис» Василя Василашка, «Голодомор на теренах Поділля» Василя Василашка і Петра Швеця.

У видавництві «Знання України» вже друкується книга Василя Ткаченка «Риболовля на блешню по-російськи» для поширення на Донбасі, підготовлена до друку і вже розміщена на сайті Товариства «Знання» України актуальна праця учених із Запоріжжя Федора Турченка і Галини Турченко «Проект «Новороссия» и «Гибридная война» на Востоке Украины».

Товариство приділяє увагу патріотичному вихованню юних талантів – школярів. Учений секретар правління Василь Василашко очолює журі літературно-мистецьких конкурсів учнівської молоді в Товаристві «Просвіта» імені Тараса Шевченка «Я гордий тим, що українець зроду». В Київській обласній Малій академії – він у журі конкурсу «Зерна доброти», в якому щороку беруть участь сотні учнів шкільного віку. В першій половині квітня на сайті Товариства в рубриці «Новини науки і техніки» №7(55) розміщено спеціальний випуск, присвячений досягненням учнів малих академій наук України.

Пожвавилася й лекційна робота, зокрема лекторіїв «Трибуна міністра», «Трибуна українознавця». У своїх лекціях викривають перекручення і фальсифікацію вітчизняної історії, розповідають правду про історію України письменник-публіцист, лауреат премії імені Івана Франка Володимир Білінський, академік Академії наук вищої школи, доктор філологічних наук, професор Петро Кононенко. Із цікавою розповіддю виступали радник заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Потєхін, посол з особливих доручень МЗС України Ігор Лоссовський, директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов, директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, член-кореспондент НАН України, науковий консультант Центру Разумкова Володимир Сіденко та інші.

Великий інтерес виявили слухачі до лекцій директора Київського планетарію, член-кореспондента НАН України Клима Чурюмова про визначну подію – успішний політ ракети «Розетта» і посадки її на комету Чурюмова-Герасименко. На тему Космосу організовано виставку дитячих робіт, відзначено переможців Всеукраїнського конкурсу учнів виробів, присвячених космічним дослідженням. У Київському планетарії постійно демонструються повнокупольні фільми, проводяться лекції. Ці заходи відвідує щороку більше 400 тисяч, переважно, учнів і студентів.

Серед ювілейних заходів в Товаристві стало вшанування памяті видатного українського діяча науки, техніки і культури Івана Пулюя. Відбувся вечір в його пам'ять, видано книгу «Самоцвіт України – Іван Пулюй» Василя Кушерця і Василя Шендеровського.

Останнім часом розширилася публікація матеріалів на сайті Товариства «Знання» України, інформація про події на радіо і телебаченні. Вперше на сайті створено Банк лекцій, розширено присутність у Фейсбуці. Щодня сайт Товариства відвідує більше 300 користувачів Інтернету.

Президія Товариства «Знання» ухвалила взяти інформацію В.І. Кушерця до відома, надіслати Постанову «Про реалізацію заходів , спрямованих на посилення патріотичного та військово-патріотичного виховання населення України» усім обласним організаціям разом з інформацією В.І. Кушерця, посилити науково-просвітницьку роботу в регіонах, зокрема на сході і півдні України, в зоні АТО, активізувати діяльність в цьому напрямі усіх науково-просвітницьких центрів, журналів «Трибуна», «Наука і суспільство», сайту Товариства «Знання» України.

Президія заслухала інформацію ректора Університету сучасних знань Анатолія Ведєрнікова про роботу вищого навчального закладу, ухвалила постанови стосовно відзначення 50-річчя журналу «Трибуна», фінансових звітів та інші.

Прес-служба Товариства «Знання» України

24.04.2015 р.