• Щоб не хропіти співайте!
  • Відкрите звернення громадських професійних організацій АПК України
  • Як відродити село: думка аграріїв
  • Томати і картопля в одному кущі
  • Археологічні знахідки
  • Неопалима купина

Щоб не хропіти, співайте!

Деякі люди так хропуть, що біля них заснути неможливо. Страждають від цього подружні пари, якщо хтось з них хропе. У потязі від хропіння сусіда ніхто не застрахований. Сам хропун не чує своїх звуків.

Які причини хропіння і як його попередити?

Хропіння розвивається у будь-якому віці. Але хропіння, помічено, виникає із старінням людини. Позбутися хропіння можливо у будь-якому віці.

Вчені з Італії дійшли висновку, що хропіння знижує розумові здібності людини внаслідок деструктивних змін, що відбуваються в головному мозку. Хропіння – це специфічний процеес, що супроводжує дихання людини або тварини уві сні, і виражений чітким низькочастотним, деренькотливим звуком і вібрацією. У медичній практиці такий стан називається „ронхопатія".

Причинами цього стану можуть бути різні фактори: анатомічні особливості будови носоглотки, викривлення носової перетинки, вузькі носові проходи, довгий піднебінний язичок, порушення прикусу (маленька, зміщена назад нижня щелепа); спадковість, коли передаються вузькі носові проходи. Відмічено, що вузькі носові проходи частіше бувають у чоловіків, з віком вони можуть ще більше звужуватися.; запальні захворювання в носі й гортані; ожиріння; надмірний прийом алкоголю та стан стомленості; зміна гормонального фону, яке часто зустрічається в жінок.

У маленьких дітей причиною хропіння може бути наявність аденоїдів. У більш похилому віці причиною може бути вікове послаблення м'язів у носі й гортані. Звичка куріння сприяє виникненню запальних процесів у носі та трахеї, які супроводжуються набряканням і зниженням тонусу м'язів гортані. Деякі ліки, наприклад, снодійні і ліки від кашлю, також можуть бути причиною хропіння, але в таких випадках після відміни ліків симптоми зникають. Почасти м'які подушки також можуть спричиняти хропіння, як і нахил шиї на м'якій подушці перешкоджає вільному проходженню повітря.

Чи небезпечне хропіння?

Небезпека існує для партнера по ліжку, Спочатку партнер не може звикнути, у нього виникає безсоння, з часом він звикає і не відчуває хропіння, але у нього може знижуватися слух.

Велика небезпека виникає і для самого хропуна. У нього виникає синдром обструктивного апное - стану, за якого в результаті спазму перекривається подача повітру в легені людини і при цьому виникає зупинка дихання. Стан апное може тривати до десяти секунд. Зовні це виглядає так: людина, яка голосно хропе, раптом перестає дихати, потім серед повної тиші чується голосний звук і людина знову хропе.

Схожі стани можуть спричиняти різкий стрибок артеріального тиску. Постійні апное можуть бути причиною порушення серцевої діяльності, що дуже небезпечно для життя. При важких станах апное може виникати кілька разів і до десятка сотень разів за ніч. Це величезне навантаження на серцево-судинну систему.

Лікування хропіння залежить від його причини.

Якщо це викривлення носової перегородки, довгий піднебінний язичок, наявність збільшених мигдалин або аденоїдів, вузькі носові проходи, то необхідно подумати про хірургічне втручання. Добрі результати дають лазерне лікування і кріотерапія, коли під дією лазера або низьких температур відбувається підтягування ослаблених м'язів носо- та ротогортані.

Якщо причиною стало ожиріння, то необхідно вжити заходів для зниження ваги. У жінок, наприклад, зниження ваги на десять кілограмів, сприяє припиненню хропіння.

Медикаментозні методи лікування призначають тоді, коли є запальні процеси. В даних випадках необхідно звернутися до ЛОР-лікаря і він призначить відповідне лікування.

Часом хропіння виникає, якщо людина спить на спині, тоді рекомендують пришити до нічної сорочки на спині якийсь предмет, який буде заважати йому спати на спині і тоді він перевертатиметься і хропіння припинятиметься.

Є багато ефективних методів лікування хропіння народними методами. Вони не вимагають особливих затрат, легко виконуються.

Дрібно нашаткуйте капусту, перемішайте її з невеликою кількістю меду. Одержану масу їжте наніч, перед сном протягом місяця.

Вимовляйте літеру „І". При вимовлянні цього звуку підтягуються м'язи гортані, постійне тренування сприяє зміцненню цих м'язів і вони не розслаблюються навіть під час сну.

При віковому храпінні рекомендується співати щоденно не менш півгодини. Співайте будь-які пісні або навіть арії, що кому подобається! При цьому методі зміцнюється тонус м'язів гортані.

Робіть таку зарядку для язика: висуньте язик якомога далі, а потім, навпаки, виконуйте поступальні рухи у зворотньому напрямку. Відчувайте як напружуються м'язи в основі язика. Робіть такі вправи по 30 разів уранці й увечері.

Можна перед сном закапувати в носові ходи обліпихову олію, це ефективно в тих випадках, коли причиною хропіння є хронічне запалення. Обліпихова олія має протизапальну дію, заживляє пошкоджені тканини.

При бажанні вилікуватися завжди можна.

(Рекомендації вміщені на сайті „Subscribe.ru. «Здоровье. Доктор отвечает» http://digest.subscribe.ru/health, у перекладі українською мовою і з деякими скороченнями).

Відкрите звернення громадських професійних організацій АПК України

Громадські професійні організації, що представляють аграрний бізнес в Україні - Європейська Бізнес Асоціація, Аграрний союз України, Асоціація фермерів і приватних землевласників України, Асоціація "Укроліяпром", Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу", Національна асоціація "Укрцукор", Національна асоціація «Союз птахівників України», Спілка молочних підприємств України, Українська аграрна конфедерація, Українська зернова асоціація, Асоціація «Укрсоя», корпорація «Тваринпром», Асоціація «Союз кормовиробників», Асоціація виробників молока, Насіннєва асоціація України, Союз учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, Асоціація «Укркондпром» - підтримують якнайшвидше підписання угоди про поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

В асоціаціях наголошують, що із загального експорту аграрної продукції в обсязі 18 млрд доларів США, до країн ЄС було експортовано продукції на суму 4,8 млрд.дол, або 27% від усього експорту. За даними аналітиків, потенціал збільшення експорту до ЄС у разі підписання угоди про вільну торгівлю становитиме щонайменше 1-1,2 млрд. доларів США. Вихід на європейські ринки сприятиме також маркетингу української сільськогосподарської та харчової продукції на ринках третіх країн (за повідомленням прес-служби УКАБ).

Як відродити село: думка аграріїв

Згідно з результатами опитування аграріїв, проведеного агенцією AgriSurvey, запобігти занепаду села можна, збільшивши державне фінансування розвитку соціальної інфраструктури та повернувши молодь на село.

На думку сільськогосподарських виробників, для того, щоб зарадити критичній ситуації, що зараз складається в сільській місцевості України, необхідно, в першу чергу, збільшити державне фінансування розвитку соціальної інфраструктури (59,1%), повернути молодь на село (53%) та дотувати селян одноосібників (50%). Респонденти також часто називали необхідність створення доступних умов кредитування для сільгоспвиробників. Натомість, найменше підтримки респонденти надали варіанту «дозволити продаж землі» (13%).

У відповідях респондентів спостерігається цікава відмінність між тими, хто вважає сільське господарство бізнесом, і тими, хто розглядає аграрний сектор як соціальний проект. Перша група схильна перекладати основну відповідальність за утримання та розвиток села на державу, зазначаючи «державне фінансування розвитку соціальної інфраструктури» та «підтримка селян одноосібників» найбільш необхідними заходами для «реанімування» села. Натомість, «соціально-орієнтовані» аграрії вказують на необхідність створення таких умов, за яких виробники змогли б самі сприяти розвитку села. У той же час такі респонденти визначають «зменшення державного регулювання», як найбільш необхідний наразі захід, а «повернення молоді на село» вважають найголовнішим завданням аграрної політики.

«Результати опитування вказують на те, що імпульс для подальшого розвитку села очікується саме від держави. Інвестування в розвиток соціальної інфраструктури та створення сприятливих умов для розвитку підприємництва (дотування селян-одноосібників та дрібних виробників, зменшення кількості дозвільних процедур, спрощення процедур реєстрації земель, відшкодування ПДВ експортерам зернових та ін.) і, відповідно, нових робочих місць допомогли б пом'якшити процес трансформації села та сприяли б розвитку аграрного сектора України», - коментує результати опитування координатор соціологічних та маркетингових досліджень агентства AgriSurvey Ганна Квіт.

Томати і картопля в одному кущі

Компанія Thompson & Morgan у Великобританії стала ініціатором вирощування овочів і фруктів у невеликих приміщеннях Tom Tato. Вже вирощують в одному кущі помідори черрі і картоплю. Це не генна інженерія, а просте поєднання стебел: у верхній частині дозрівають черрі, а в нижній – біла картопля.

Можливість створеня таких гібридів з'явилася в учених уже давно, але смак помідорів залишав бажати кращого.

Тепер, за даними компанії, у ягід Tom Tato рівень цукру вищий, ніж у супермаркетах, ідеальний рівень кислотності, що робить їх найсмачнішими томатами, а картопля добре підходить для варіння, обсмажування та приготування пюре.

Tom Tato вирощується як одна рослина. Вона може виробляти за один вегетаційний період до 500 помідорів і два кілограми картоплі.

Наступної весни у Великобританії ці рослини надійдуть у продаж.

(http://infonova.org.ua/biomed/naukovtsi-navchylys-vyroschuvaty-tomaty-ta-kartoplyu-na-odnomu-kuschi.html#ixzz2nZLjxx9M).

Археологічні знахідки

Науковці Інституту археології НАН України, Інституту історії та права Миколаївського національного університету імені В. Сухомлинського, Ермітажу, які працювали на острові Березань, що в Чорному, прозвітували про проведену в сезон роботу.

Нинішній острів колись був досить заселеним: тут буяло життя. Це - єдине збережене на території Північного Причорномор'я поселення, що відоме як Борисфеніда. Поселення належить до раннього періоду грецької колонізації (У1-Устоліття до нашої ери).

Проведені дослідження підтверджують, що тут жили різні за походженням люди.

Найважливішим у роботі експедиції стало виявлення християнського нагрудного хреста – енкалпіона, що має важливий соціальний і сакральний статус. Знахідка походить із Візантії. Це перше таке відкриття за всі роки дослідження Березані, що чітко вказує на присутність тут християн. Знайдено також немало частин теракотових статуеток, ранніх монет, десятки тисяч фрагментів амфор, посуд, залишки водостоку, вулиць, господарських будівель, доріг, гончарний комплекс.

Результати роботи експедиції підтверджують, що Борисфеніда була не звичайним поселенням, а мала велике значення. Знахідка гончарного комплексу свідчить, що тут було розвинене власне ремесло, а не використовувалися привізні вироби, як вважали досі, адже підтверджень не знаходили упродовж 120 років експедиційних робіт.

( „Урядовий кур'єр", 23 .11.2013 р.).

Неопалима купина

Рослину під такою назвою, яку ботаніки знають як ясенець білий, оберігають науковці природного заповідника „Медобори", що росте й квітує на горі Гострій, що в Гусятинському районі Тернопільської області. Про неї довідуємося з Біблії, як таку рослину, яка може палати й не згоряти.

Неопалима купина зображена на іконі. Нібито цей кущ знаменує зачаття Божою Матір'ю Ісуса Христа від Духа Святого.

Науковець Ярослав Капелюх, начальник наукового відділу заповідника „Медобори" розповів про загадковість неопалимої купини: „Коли гарний безвітряний день, то з кущика виділяється багато ефіру. Якщо запалити сірник, то ефір запалає і згорить, а рослина не пошкодиться". На горі Гострій багато інших рідкісних рослин.

На гору прокладена екологічна стежка, якою переважно користуються фахівці, студенти, аспіранти, які вивчають реліктові рослини. Гора Гостра визнана унікальним ботанічним і геолого-геоморфологічним об'єктом.

Щире вітання і найкращі побажання в Новому 2014 році!