У рамках стратегії розвитку корпорації «Сварог Вест Груп» пріоритетом є комплексне впровадження технології точного землеробства та автоматизація процесів управління виробництвом на всіх рівнях. З цією метою в рамках «Сварог Вест Груп» створено компанію Precision Agriculture Technology, яка займатиметься розробкою інноваційних технологій, впровадженням систем точного землеробства та автоматизацією виробничих проектів на базі підприємств «Сварог Вест Груп» та надаватиме консалтингові послуги іншим аграрним компаніям.

«Щоб бути рентабельними та прибутковими в доволі складних ринкових умовах, які ми маємо на сьогодні, «Сварог Вест Груп» для себе обрав шлях інноваційності. Маючи високий практичний рівень розуміння принципів ведення аграрного бізнесу та бачення перспектив розвитку технологій, Precision Agriculture Technology пропонуватиме ринку нові програмні продукти та обладнання, які найкраще відповідатимуть потребам українських аграріїв та стануть оптимальними й ефективними рішеннями у веденні бізнесу. До прикладу, на сьогодні команда програмістів Precision Agriculture Technology розробила низку конкурентних інженерно-технічних рішень, що зменшують залежність від виробників обладнання і суттєво оптимізують витрати на виробництво продукції", - коментує голова правління «Сварог Вест Груп» Андрій Гордійчук.

До структури Precision Agriculture Technology входять відділи: програмного забезпечення, який займається розробкою спеціалізованих програм; взяття проб ґрунту, що проводить точний аналіз даних проб ґрунту на базі власної сучасної лабораторії; десятки одиниць сільськогосподарської техніки зі спеціальним навігаційним обладнанням, яке отримує для своєї роботи дані, що розраховуються на основі спеціальних програм.

Відділ програмного забезпечення обробляє масиви інформації, яка надходить від робочих програмних рішень, та розробляє власне нове програмне забезпечення під конкретні умови господарств, технологій та техніки. Це програмне забезпечення, у тому числі, дасть можливість обробляти інформацію з розроблених Precision Agriculture Technology бортових комп'ютерів, метеостанцій, а також з різних форматів електронних картографічних даних. "Головне завдання команди програмістів – продукувати чіткі алгоритми, які допоможуть керівництву господарств оперативно приймати рішення та реагувати на зміни, що постійно виникають у роботі", - зауважує Максим Маярчук, керівник компанії Precision Agriculture Technology, керівник департаменту автоматизації виробничих процесів корпорації «Сварог Вест Груп». За його словами, серед головних пріоритетів в розробці власних технічних рішень Precision Agriculture Technology: а) створення бортового комп'ютера (що використовуватиме як сигнали GPS, так і ГЛОНАСС, а також спеціальні алгоритми); б) виробництво дронів; в) розробка базових станцій власного виробництва, що здатні передавати поправки за протоколом RTCM 3.0.

В основі технічного рішення бортового комп'ютера буде сучасний чіп високої точності, здатний приймати поправки GPS та ГЛОНАСС. Набагато більшу точність даному комп'ютеру буде надавати можливість прийняття поправок від базових станцій власного виробництва за протоколом RTCM 3.0. Очікується, що точність безкоштовної навігації зросте до 50-70 см за рахунок базових станцій за ідеальних погодних і топографічних умов. Для порівняння: сьогодні подібне обладнання має можливість працювати з точністю до 5-10 метрів, точніші показники можна отримати лише додатково сплачуючи за сигнали. Вже влітку 2014 року на базі підприємств «Сварог Вест Груп» планується запровадити програмне забезпечення, яке дасть можливість бачити на карті точне розташування всієї посівної чи збиральної техніки, тракторів, зернових карт та автомобілів – і в режимі реального часу контролювати якість таких важливих процесів як сівба (моментально надсилаючи повідомлення для відповідного реагування у випадку, якщо сталася певна критична подія при посіві тощо), пересування техніки (тракторів, сівалок, комбайнів та інших машин), відвантаження зерна (куди, де, скільки і в який автомобіль відвантажено зерно) тощо.

Інший напрям діяльності Precision Agriculture Technology – залучення до технологій точного землеробства потужностей придбаного торік Шепетівського машзаводу. На базі даного підприємства планується розпочати виробництво власних систем зважування вантажів на основі іноземних електронних компонентів для встановлення в машинах, що працюють на збиранні врожаю зернових культур. Це дозволить якісніше контролювати весь ланцюг руху зерна з поля до елеваторів. На потужностях підприємства також планується у співпраці з вітчизняними науковцями розробити та налагодити виробництво власного безпілотника (БПЛА, дрона). Даний продукт коштуватиме дешевше ніж у його конкурентів. БПЛА матиме запас ходу до восьми годин та зможе покривати по 800 кілометрів за добу, якісно фотографуючи великі площі. Фактично цей прилад оптимізує нову концепцію компанії «Онлайн поле», що дозволить в режимі реального часу слідкувати за станом тисяч гектарів посівів та оперативно виконувати технологічні заходи. Очікується, що дрони разом з даними від метеостанцій допоможуть слідкувати не лише за станом посівів, а й контролювати розвиток бур'янів, шкідників, хвороб та якість виконання польових операцій агрегатами.

«Сварог Вест Груп» з метою розширення масштабів використання технології точного землеробства й економії часу на отримання даних та затрат на логістику у партнерстві з провідною світовою компанією з лабораторних досліджень Eurofins відкрила власну сучасну агрохімічну лабораторію, яка розпочала свою роботу у вересні 2013 року в м. Хмельницькому. Лабораторія оснащена найсучаснішим обладнанням та може обробляти до 200 проб ґрунту на добу. Фахівці лабораторії – а це переважно колишні науковці вітчизняних аграрних вишів – пройшли стажування в лабораторії Eurofins у Швеції. "Можемо стверджувати, що це найсучасніша лабораторія такого плану в Україні, що може забезпечити найбільшу точність даних проб ґрунту", - додає Максим Маярчук.

Використання систем точного землеробства на більшості площ посівів, що знаходяться в обробітку господарств корпорації, вже принесло економічні результати. Загалом протягом 2013 року технологією точного землеробства було охоплено 35 тис. га, проби ґрунту взято на 70 тис. га. Додатковий прибуток від застосування низки рішень точного землеробства при вирощуванні сої та кукурудзи склав близько 5 млн. грн. Завдяки отриманим показникам вмісту NPK та мікроелементів в ґрунті більш оптимально стали використовуватися міндобрива (за: www.svarog-agro.com, з деякими скороченнями, інформація одержана від Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).