В рамках У111 Всеукраїнського фестивалю науки, що відбувся у травні цього року, винахідники презентували розробки, готові до використання. На ньому відзначилися як учені академічних інститутів, так і юні дослідники.

„Розвиток країни залежить від розвитку науки - сказав на заході віце-президент НАН України Антон Наумовець. – Її досягнення повинні впроваджувати в життя". Голова Державного агентства з питань науки та інноваційного розвитку Володимир Семиноженко також зазначив, що майбутнє науки – це майбутнє України, наголосивши, що члени Малої академії наук своїми роботами підтверджують, що майбутнє в нас є. Але про нього треба дбати.

На фестивалі демонстрували свої винаходи немало вихованців Малої академії наук. Людмила Ревуцька є вже власником п'яти патентів на корисні моделі, досить оригінальні, приміром, такі, як „ Роторний вітряк із рухомими вітрилами жалюзійного типу", „Геліоенергетична установка для перетворення сонячної енергії в електричну" та інші.

У заході брали участь більше 50 наукових установ НАН України, Національний авіаційний університет, низка підприємців. Було представлено майже 600 науково-технічних розробок. Найбільш поширеною тематикою розробок вчених є дослідження Землі, Космосу, а також більш наближених до життєвих проблем – економії енергоресурсів.

Серед багатьох можна назвати такі важливі розробки вчених НАН України, як „Біометрична система доступу до приміщень „Відеосек'юриті" на основі ідентифікації особи за зображенням обличчя", „Інформаційна технологія автоматичної ідентифікації людини за голосом...", „Програмно-технічні комплекси для інтелектуальної обробки біологічних сигналів", „Енергоощадні світлодіодні лампи на заміну ламп розжарювання та компактних люмінесцентних ламп...", „Електромагнітна пошуково-вимірювальна система ІМК-5", „Технологія покращення екологічних показників автомобільних двигунів", „Сучасна технологія переробки побутових, промислових стічних вод", методика визначення і попередження про землетруси, виготовлення унікальних датчиків.

На фестивалі висвітилися не лише досягнення, але й такі проблеми, як відсутність попиту на наукову продукцію, недостатнє фінансування наукових установ. Тим часом, багато розробок учених, як старших, так і юних, можуть, за умови впровадження їх у життя, внести значний вклад в економіку держави (репортаж з події).