На початку листопада 2014 року в Києві відбулися Міжнародні дні освіти дорослих в Україні в рамках Форуму «Європейський Союз – Україна: освіта дорослих».

Організаторами заходу стали Національна комісія України у справах ЮНЕСКО, Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Представництво DVV INTERNATIONAL в Україні, Товариство «Знання» України й інші державні та громадські організації.

Захід проходив в Національній академії педагогічних наук України та Товаристві «Знання» України.

У пленарному засіданні взяли участь і виступили з окресленнями цілей Форуму Президент Національної академії педагогічних наук України, Президент Товариства «Знання» України, доктор філософських наук, професор, дійсний член НАН і НАПН України Василь Кремень, регіональний директор Представництва DW International в Україні, Білорусі, Молдові Аніта Якобсоне. Учасників Форуму привітали Лілія Гриневич – Голова комітету Верховної Ради України з питань науки і науки, кандидат педагогічних наук, доцент, Інна Сосун –Перший заступник Міністра освіти і науки України, заступник Голови комісії України у справах ЮНЕСКО, Беттіна Бранд – референт DVV International країн Східного партнерства.

З доповідями, присвяченими глобальним проблемам сучасної освіти дорослих , ролі освіти дорослих у процесі демократизації у посттоталітарних суспільствах і перспективах для України, визнанню неформального навчання у контексті трудової міграції, освіті дорослих у сучасному науковому дискурсі України, переддипломній освіті в контексті вирішення кадрової проблеми, підвищенню ефективності системи професійного навчання безробітних громадян та іншим.

На Пленарному засіданні прозвучали цікаві доповіді керівника Бучацького центру освіти дорослих Оксани Сіморіз з досвіду роботи центру освіти «Логос», Київська область, керівника громадської організації «Імпульс» з м. Сколе, Львівська область, Мирослави Багрянець про освітні ініціативи для розвитку села, керівника громадської організації «Полтавська філія Суспільної служби України» про досвід створення усної історії від сучасників подій як альтернативи політичним підручникам з новітньої історії України.
На засіданні презентовано Енциклопедичний словник «Освіта дорослих».

Відбулося засідання п'яти секцій: «Розвиток теорії освіти дорослих і освіти впродовж життя», «Сучасна теорія і практика освіти дорослих і освіти впродовж життя в програмах підготовки, перепідготовки і перекваліфікації кадрів», «Потреби і можливості розвитку громадянського суспільства: зміст, форми, цільові аудиторії, ресурси», «Освіта дорослих як важливий ресурс регіонального розвитку», «Україна після Майдану – превенція конфліктів та їх розв'язання".

Продовження Форуму проходило в Товаристві «Знання» України, де заслухано низку цікавих доповідей за тематикою Форуму, зокрема, доктора філософських наук, професора, голови правління Товариства «Знання» Василя Кушерця «Освітньо-просвітницька роль Товариства «Знання» України в розвитку освіти дорослих», виступи регіональних керівників Товариства «Знання» України – Івано-Франківщини, Хмельниччини, Кіровоградщини, Вінниччини, Луганщини. Доктор економічних наук, професор, член Президії правління Товариства «Знання» України Володимир Міщенко свою доповідь присвятив питанням економічної освіти дорослих. Емоційній силі Шевченкового слова присвятив свій виступ Герой України, Народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Анатолій Паламаренко, прочитавши також кілька уривків із творів Кобзаря.

За обговореною темою учасники Форуму ухвалили рекомендації, в яких основним пунктом є вимога до парламенту ухвалити Закон України «Про освіту дорослих», проект якого вже обговорюється, висловили низку інших конкретних пропозицій.