Один з основних недоліків електромобіля – брак станцій перезарядження на дорогах. Здається, що цю проблему можна вирішити.

Німецький стартап Ubitricity запропонував просту ідею – встановити розетки на ліхтарних стовпах. Нещодавно їхня ідея отримала втілення: завдяки співпраці зі столичною електромережею у Берліні з'явилися чотири зарядні станції, розміщені на ліхтарних стовпах. Кабель, за допомогою якого здійснюється перезарядження, водії возять із собою, усуваючи таким чином необхідність оснащення ними кожного пункту. Таким чином, перезарядження відбувається швидко і без проблем.

"Великою проблемою є те, що електромобілі, рухаючись, потребують регулярного перезарядження. Оскільки вони не можуть цілий час залишатися на паркінгу, в дорозі мусять бути розетки. З іншого боку, немає сенсу встановлювати скрізь коштовне обладнання, яке вимагає спеціального дозволу і складних технологій. Із нашою ж системою від вас вимагається лише наявність кабелю, і ви завжди зможете перезарядити ваш автомобіль. От і вся технологія» – розповідає засновник стартапу Франк Павлічек.

Це – дуже проста ідея, в основі якої – використання вже існуючої електричної мережі. За словами винахідників, вартість зарядної станції на електричному ліхтарі – від 300 до 500 євро (залежно від обставин). Навіть, з урахуванням виробничих затрат на виготовлення розеток, ця сума – далека від 10 тисяч євро, потрібних на облаштування традиційної станції перезарядження.

Винахідники сподіваються, що така технологія працюватиме не тільки на ліхтарях, але й у будинках і в підземних паркінгах (euronews).