На ПАТ «Харківський тракторний завод» створено трактор «Квадротек». Перевага нової машини в тому, що гусеничний рушій створює мінімальний тиск на грунт. На тракторі встановлена ходова гідротрансмісія, розроблена спільно з Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут». Агрегат на 70% виготовлений із українських комплектуючих. Він конкурує тільки з трактором фірми Case (Нідерланди). Але в нього є істотна відмінність: з нашого трактора гусеничний рушій можна зняти і встановити на його місце колеса.

Трактор «Квадротек» заводчани продемонстрували на форумі «Агропорт-2015», що відбувся в аеропорту «Харків». Він проводився в рамках «Міжнародного року грунтів» під егідою Організації Об’єднаних Націй. Це не перша така подія в Харкові.

Привернула увагу численних гостей і панель «Форвард Плюс: світові фінансові інструменти на Харківщині». На ній відображено запровадження нових технологій стосовно захисту від цінових ризиків, коливання курсів валют. Панель викликала неабиякий інтерес. Вона дає сільгоспвиробникам України реальну можливість використати сучасні світові фінансові інструменти, укладаючи, зокрема, форвардні контракти на продаж майбутнього врожаю. Сільгоспвиробник отримує так звану гарантовану мінімальну ціну і має можливість потім її збільшити.

Міжнародні представники – учасники триденного форуму в Харкові зацікавилися не лише «Квадротеком», а й багатьма іншими грунтообробними машинами, різним обладнанням, зокрема в галузі альтернативної енергетики та енергоефективності.

Форум «Агропорт-2015» став значним кроком до просування українських виробничників на міжнародні ринки (за матеріалами ЗМІ).