В Інституті кібернетики імені В. Глушкова створені суперкомп’ютерні технології, що добре відомі у світі, працює один з найпотужніших в Україні суперкомп’ютер СКІТ (суперкомп’ютер для інформаційних технологій), яким користуються не лише українські академічні інститути та виші, а й іноземні наукові установи. Вчені допомагають розв’язувати прикладні й фундаментальні проблеми інформатизації суспільства.

Про те, що наукові і технічні розробки можуть ефективно впливати на оздоровлення навколишнього середовища, ліквідовувати шкідливі впливи промислових відходів, говорять уже давно у світі, але робиться занадто мало, зокрема й в Україні.

Роль штучного інтелекту (ШІ) у підвищенні прибутковості бізнесу стає беззаперечною. Нині програють ті, хто не використовує технічні досягнення робототехніки. Але, кажуть, що будь-яка технологія може бути використана як для добра, так і зла.

Вінницька міськрада затвердила концепцію муніципального інноваційно-технологічного парку «Кристал», що розташований на околиці міста.

Штучний інтелект вчиться розшифровувати давньогрецьке письмо і робить це краще за людей.

В Україні вже було зафіксовано кілька кібератак на державні органи, про що повідомляло metronews.ru.

Як повідомляє WBRC, російські хакери заблокували роботу трьох лікарень США, що призвело до обмеження клінік використовувати комп’ютерні системи, вимагаючи здійснити платіж.

Група експертів з Кембріджу винайшла проміжний пристрій, який дозволяє виробляти паливо з сонячної енергії та вуглекислого газу.

У Туреччині виявили гігантські ворота древнього царства, яке існувало 3 тис. років до н. е.

Про стартап, розробником якого є Павло Танасюк, засновник і генеральний директор компанії, що готує політ на місяць, українець. Він з Києва, його мама працювала в Товаристві «Знання» України.

Після того, як перша спроба космічної експедиції провалилася через аварійну посадку в квітні 2019 року, держава прагне стати четвертою в справі підкорення Місяця.

У Південній Америці археологи зробили унікальне відкриття,. На вершині шеститисячника вони виявили 15-річну дівчинку, яка пролежала в льодах більше п'яти століть. Поруч з нею пізніше були знайдені тіла ще двох осіб: семирічного хлопчика і шестирічної дівчинки. Вченим вперше вдалося виявити інфекцію у мумії, вивчивши білки в тканинах. За життя дівчинка страждала від бактеріальної легеневої інфекції, схожої на туберкульоз.