Надрукувати
Перегляди: 4478

220px-Ushinsky19 лютого 1823 року народився видатний український педагог – Костянтин Ушинський.

Костянтин Ушинський відіграв велику роль у розвитку освіти, школи і педагогічної думки українського народу.

Основою виховання підростаючого покоління в дусі патріотизм, любові до батьківщини та свого народу Ушинський вважав народність і наголошував, що «у кожного народу своя особлива національна система виховання, своя особлива мета і особливі засоби в досягненні цієї мети»..., і далі: «будь-яка жива історична народність є найпрекрасніше творіння Боже на землі і вихованню залишається лише черпати з цього багатого й чистого джерела».

Однією з ознак народності, наголошував Костянтин Ушинський, є мова – найкращий виразник духовної культури народу.

Ідеї виховання та детально обґрунтовується у «Педагогічній антропології». За К. Ушинським: «Мистецтво виховання – це мистецтво розвитку свідомості і волі...» «Виховання має своєю основною метою готувати людину до праці, яка є необхідною умовою для фізичного, розумового й морального удосконалення людини»... Сьогодні в час реформаторства в освіті, потрібно не забувати настанову Ушинського: «Якщо педагогіка хоче виховати людину в усіх відношеннях, то вона повинна спершу пізнати її також в усіх відношеннях».

Дуже жаль, що К. Ушинський прожив коротке життя. Хвороба легенів стала фатальною для нього. 3 січня 1871 року К. Ушинський помер.

Шендеровський Василь Андрійович,

доктор фізико-математичних наук,

професор, віце-президент

Українського фізичного товариства

та дійсний член Наукового товариства Шевченка;

Кушерець Василь Іванович,

доктор філософських наук,

професор, заслужений діяч науки

і техніки України,

голова правління Товариства «Знання» України