Надрукувати
Перегляди: 4145

 Інноваційний розвиток регіонів

В державі має бути достатньо якісної їжі,

створеної народом, досить сучасної зброї,

створеної його вченими і технологами,

і народ повинен довіряти правителю.

Без довіри держава не зможе встояти.

Термінологія до проблеми

Інновація - це така новина або нововведення, яка серйозно підвищує ефективність діючої соціально-економічної і виробничої системи життя і господарювання держави або окремого регіону.

Під практичним забезпеченням Сталого Інноваційного розвитку регіону ми розуміємо розробку:

  1. Цілі розвитку в нинішніх умовах.

  2. Ключового критерію оцінки регіонального розвитку в інтересах населення і в гармонії з Природою.

  3. Концепції досягнення поставленої Мети.

  4. Створення Інформаційно-Технологічного Центру (ІТЦ) регіонального розвитку з вузлом зв'язку, базами даних і системних знань.

  5. Інформаційної моделі забезпечення розвитку регіону.

  6. Ієрархії відповідальності і взаємозалежних механізмів практичного забезпечення розвитку.

  7. Базової Регіональної інфраструктури забезпечення мотивованої економічної та інноваційної активності населення (основна мета розділу).

  8. Механізму підготовки кадрів у складі команд.

  9. Оптимальних технологій забезпечення системної енергетичної, продовольчої, соціальної та ін. самодостатності територіальних громад регіону.

  10. Мотивованих джерел фінансування і самофінансування.

Та ін.

Наш колектив готовий до плідної співпраці з керівництвом і колективами регіонів по усім перерахованим вище та іншим проблемам.

Вступ

В Україні немає умов виходу на передові науково-технологічні рубежі, а у керівництва, що працює в "пожежному режимі" і "руки не доходять" до їх створення, і фінансових коштів немає. Зникли й гідні науково-технологічні кадри.

Крім того, за методологічної непідготовленістю чиновництва втрачається розуміння їм складної ситуаціїЧиновницький потенціал направлений на рішення приватних і недостатньо обгрунтованих, а інколи просто особистих завдань.

Чи можна активізувати в потрібному напрямку чиновництво?

Безумовно, ТАК, але на основі принципово нових системних і мотивуючих їх процедур.

Ми готові запропонувати їх.

Роздроблена за 156-ти напрямками офіційна (при бюджеті) наука не здатна вирішити поставлену проблему на належному рівні. Вона приватизована, профанирована, не мотивована до цього владою. Незмінювані начальники багатьох НДІ здійснюють дії, що підривають науково-технологічні можливості галузей науки, які вони використовують. Процвітає бізнес на майні, наукових та ін. званнях.

Влада не може отримати від "офіційних вчених" системного бачення проблем Батьківщини і, тим більше, глобально оптимальних рішень. Самодіяльні наукові структури не координуються, а їх соціально-економічні розробки і технології принципово ігноруються.

Ми готові запропонувати механізми мотивації і для бюджетних наукових установ.

  1. Останні 25 років (з "перебудовою") призвели більшість з дієздатних громадян України до деінтелектуалізації і депрофесіоналізації.

  2. Зруйнована інфраструктура забезпечення життя, здоров'я, виховання, навчання, творчості та ін. Її відновлення вимагає багатьох років праці і величезних фінансових витрат.

  3. Світові кліматичні, екологічні, економічні, політичні та інші загрози ще більше ускладнюють процес відродження Батьківщини.

  4. Україна не приваблива навіть для самоінвестування. Для трудових мігрантів і емігрантів немає достатньо сприятливих умов для вкладення заробленого в своє майбутнє на Батьківщині.

  5. В Україні очевидна невідповідність інститутів влади і науки системним завданням виживання.

В результаті, Україна розглядається іншими, особливо розвиненими країнами як джерело дешевої сировини, слухняних робочих і наложниць, розробок талановитих вчених і як об'єкт для збуту у нас непотребу і небезпечного продовольства.

Усунення перерахованих загроз лежить на шляху відродження Малої Батьківщини, що розглядається нами як природна вихідна мотивація для всіх у відродженні України в цілому.

Основний висновок з проблеми інноваційного розвитку України

В даний час Україна об'єктивно не готова

до інноваційного розвитку і приречена на подальшу депресію,

якщо не будуть вжиті надзвичайні заходи по становленню

принципово нового підходу до вирішення цієї проблеми.

Разом з тим, дотримуючись філософської роботі Т. Плахтия (м. Львів) "Динамічна мережа як прогресивний механізм громадської організації", можна стверджувати, що системна соціально-економічна самоорганізація окремих територій здатна досягти рівня ефективно розвиваючійся Мікроцивілізації і стати живим прикладом другим в силу своєї природної привабливості (ефект інноваційної надпровідності, але не опору).

Протягом століть людство шукало оптимальну форму проживання.

"Золотий вік" - це існування міст-держав (полісів) Древньої Греції, Фінікії, Месопотамії, майя, ацтеків, Древньої Русі (Київ, Великий Новгород, Полоцьк, Смоленськ). Ці високорозвинені міста-цивілізації залишили прекрасну культуру, архітектуру, знання в різних галузях науки і техніки.

Нерозривно пов'язана з містами-державами епоха Відродження в Італії. На сучасній карті кілька міст-держав: Монако, Сінгапур і ін.

У 20-м столітті кращим способом розселення стали міста-мегаполіси. Цивілізація цих великих міст зіткнулася з проблемами глобального масштабу - екологічними, соціальними, економічними, демографічними бідами.

Але Поліси знову пробивають шлях в наше життя.

Поліс 21 століття - це ЕкоГрад, життя в якому засноване на збереження природи. Перший в світі екоград - Масдар-сіті зводиться в Еміратах. Будується екоград і в Китаї.

У Росії будується перший екоград - Аркона. Його особлива місія - бути екологічної столицею Росії.

Ми відпрацювали більше доступну нам стратегію створення в Україні високоприбуткових ЕкоПолісів і готові співпрацювати для їх народження.

Впевнені, що ЕкоПолісами можуть стати також сотні наших депресивних поселеньчерез досягнення ними енергетичної, продовольчої, фінансової, соціальної, інформаційної самодостатності.

Благополуччя їх сімей та громад стане поштовхом відродження небаченої творчої активності нашого унікального народу. У тому числі моралі, патріотизму і духовності.