Під Києвом інтенсивно і весело пройшла осіння сесія Всеукраїнської наукової школи інформаційних технологій.

Свою гостинність з 4 по 8 листопада демонстрував Міжнародний центр дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP. Саме тут зібралися найзавзятіші МАНівці, які приїхали з усієї країни, аби набратися нових знань, навичок і знайомств під час осінніх канікул.

Перший день у школі майбутні спеціалісти з ІТ-технологій провели у вправах на інтеграцію і командоутворення під час гри-тренінгу «Workshop: що таке пізнання?», яку для учнів організувала доцент кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова Юлія КРАВЧЕНКО. Ці інтерактивні заняття побудовані за методикою «Філософія для дітей», в основі якої зроблено акцент на отриманні динамічного знання.

Знайомство, формулювання бажань і планів відбувалося в ігровій формі і проходило так легко й невимушено, що відразу допомогло налагодити партнерські стосунки.

– Навчання в цій школі сподобалося із самого першого дня, коли ми знайомилися один з одним цікавим методом: спочатку кожний із нас називав своє ім’я, потім показував жест, і наступний повинен повторити ім’я і жест людини, яка перед ним стояла, – і так поки всі не скажуть. Також гралися в гру, де ми стали більш близькими один до одного, – поділився учень 10 класу хіміко-екологічного ліцею м. Дніпропетровська Микита Чирков.

У наступні дні відбувалися лекції і практичні заняття, які для юних дослідників проводили кандидат технічних наук, доцент радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ», завідувач кафедри інформаційних технологій ЦПО ПАТ «Укртелеком» Сергій Могильний і кандидат технічних наук, старший викладач кафедри радіоприймання та оброблення сигналів радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ» Віталій Мосійчук.

Учениця 9 класу Володимир-Волинської гімназії імені Олександра Цинкаловського Волинської області Ольга Білик у школі інформаційних технологій вперше, але, за словами дівчини, їй у MANLAB.CAMP дуже сподобалося.

Саме під час цих занять Ольга визначилася з майбутньою професією: її зацікавлення інтернет-технологіями «навіяло» впевненість, що вона стане програмістом, а свою спеціальність хотіла б опановувати в Київській політехніці.

З побажань організаторам школи її учасники виокремили одне: щоб цей освітянський центр розвивався і далі, розбудовуючись за тим генеральним планом, який на макеті і в креслениках можуть побачити всі відвідувачі MANLAB.CAMP (за матеріалами Київської малої академі наук (man.gov.ua), автор Сергій КУТНЯКОВ, зі скороченнями, 10.11.15).