Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлюваної енергетики» , що зареєстрований за №2517-V111 4 вересня 2018 року.

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про затвердження Порядку проведення конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт, що плануються до виконання за рахунок коштів державного бюджету» (№739 від 12 вересня 2018 р.).

Постанова у викладі з додатком надрукована в газеті «Урядовий кур’єр» 20 вересня 2018 р.

Вже давно відома за кордоном така форма кооперації як кластер, яка нині пробиває добру дорогу і в Україні.

«Університетську науку – у виробництво» – під таким девізом з ініціативою виступив ректор Київського національного університету технології та дизайну, академік НАПН України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки України Іван Грищенко.

Зорова функція є однією з найважливіших. Вона, по суті, впливає на все життя людини. Проблеми зору різноманітні: вроджені вади, що можуть призвести до повної сліпоти дитини, проблеми з прозорістю кришталика або з внутрішньо очним тиском, травматичні та опікові пошкодження, запальні та дистрофічні захворювання, онкологічні враження ока та навколоочних тканин.

Більшість розробок в галузі взаємодії людини з комп'ютером та створення більш зручних інтерфейсів призначені для людей з нормальним зором. У той же час інтерфейси, адаптовані для людей зі слабким або відсутнім зором, поки розвинені набагато слабше і в основному використовуються голосові команди і відповіді для взаємодії. Деякі розробники створюють системи, які контактують через тактильний дотик, приміром, дисплеї з виступаючими пікселями, або тростину з виборовіддачею для імітації контакту з віртуальним об'єктом, але вони не підходять для відображення інформації про місцезнаходження рухомих об'єктів.

Ілон Маск повідомив, що 20 грудня 2018 року буде відкрито перший тунель надшвидкісного потяга Hyperloop під Хоторном в районі Лос-Анджеліса. Про це він повідомив у своєму блозі в Twitter.

Швитдкість потяга розганятиметься до 250 кілометрів за годину. В день відкриття і в наступний поїздки для публіки будуть безкоштовними.

З космодрому Куру у Французькій Гвіані стартували космічні апарати першої Європейської місії з вивчення Меркурія BepiColombo.

esoЗапуск здійснено ракето-носієм Ariane. Космічні апарати пролетять дев'ять мільярдів кілометрів і будуть на Меркурії у 2025 році.

Організацією місії займалося Європейське космічне агентство спільно з Японським агентством аерокосмічних досліджень (Facebook Twitter Google+, 20.10.2018).

Німецький автовиробник почав будівництво свого першого великого заводу з виробництва електрокарів в Китаї неподалік від Шанхая.

Свою роботу підприємство має розпочати вже в 2020 році.

Він родом із Золотоноші, що на Черкащині, Це Мітулинський Юрій Тарасович.

Він був серед тих, хто творив українську кібернетику і славу вітчизняної науки, його незаслужено забули.