22 червня 2018 року в Зоряному залі Київського планетарію відбувся УІІІ з'їзд Товариства "Знання" України.

Спочатку славетний хор "Чумаки" (диригент Сергій Лакиза) виконав Гімн України.

Про роботу між з'їздами змістовну і цікаву звітну доповідь прочитав президент Товариства, академік НАН України і НАПН України В.Г. Кремень. З доповіддю про проект нового Статуту Товариства, завдання Товариства як неприбуткової громадської організації на новий період виступив віце-президент Товариства, голова правління, член-кореспондент НАПНУ В.І.Кушерець.

35963501 838294093029916 509597788066021376 n

По доповіддях прийнято відповідні постанови, що націлюють Товариство на нові рубежі в його діяльності.

Роботу правління Товариства «Знання» України визнано задовільною.

Обрано президента Товариства - Василя Кременя, відомого вченого,філософа, громадського діяча, президента НАПН України. Обрано також віце-президента Товариства і голову правління Товариства, члена-кореспондента НАПНУ - Василя Кушерця, віце-президентів Товариства академіків НАН України Леоніда Губерського і Олексія Онищенка, заступників голови правління - Валентина Глушка, Анатолія Мороза і Дмитра Єсипенка, ученого секретаря Товариства Василя Василашка. Обрано членів президії правління Товариства у складі 21 особи, ревізійну комісію Товариства на чолі з Іваном Зосімовим.

Прийнято Звернення учасників з'їзду до громадськості і влади із закликом консолідувати, примножити зусилля для упутужнення України, висвітлення правди про Вітчизну, захист її Незалежності і територіальної цілісності, про сприяння держави діяльності громадських організацій, зокрема Товариства "Знання", Національної спілки журналістів України тощо.

Узагальнено досвід поширення сучасних знань Київською міською, Вінницькою, Львівською, Запорізькою, Харківською, Чернівецькою, Тернопільською, Закарпатською, іншими обласними організаціями Товариства, його осередками в Донбасі. Висвітлено роботу Університету сучасних знань, Київського планетарію, лекторіїв "Трибуна ученого", "Трибуна українознавця", "Європейський вибір України", "Твоє здоров'я" та інших.

На з'їзді виступили з обговоренням доповідей голова Київської міської організації Товариства Василь Неволов, голови правлінь Вінницької, Запорізької, Харківської обласних організації Людмила Кулик, Ніна Забава, Таїсія Повалій, заступник голови правління Товариства Дмитро Єсипенко, делегати з Донбасу Володимир Алтухов і Володимир Дериведмідь, директор Київського коледжу Університету сучасних знань Тетяна Петровська.

иступаючі, як і доповідачі, вели мову про подальше поліпшення національно-патріотичного виховання, висвітлення правди про Україну, її історію і світ, про дійовішу відсіч інформаційній війні проти України, особливо в Донбасі, про розвиток на рівні сучасних вимог форм і методів просвітництва, усних, у ЗМІ і соціальних мережах, пропонували значно поліпшити допомогу обласним організаціям Товариства.

Делегатів і учасників з'їзду було нагороджено Почесними грамотами, відзнаками, їм було вручено книги В.Кременя "Філософія людиноцентризму в освітньому просторі", В.Кушерця "Час нового просвітництва", журнали Товариства "Наука і суспільство", "Наше небо", проекти документів з'їзду.

Повністю роботу з'їзду буде висвітлено на сайті у відеозаписі в Ютубі. Зверніть увагу у фойє Київського планетарію на виставку картин народного художника України, лауреата Шевченківської премії Валерія Франчука, на виставку вишивки, присвяченої творчості Тараса Шевченка, Івана Рябчука, на виставку Наталії Мкртчян, яку влаштував гетьман Українського козацтва Микола Степаненко, концерт майстрів талановитого співу...

В Інтернеті подаються фотознімки по завершенню з'їзду - з президентом Товариства В.Кременем, головою правління В.Кушерцем і учасниками з'їзду.

ВІтаємо всіх учасників з'їзду з новим етапом в діяльності Товариства, бажаємо нових успіхів!

Учений секретар Товариства "Знання" України

В.Ф.Василашко.