NISУ серпні 1923 року в Харкові у кіосках періодики і сумках листонош з'явилося нове видання – республіканський науково-популярний журнал «Знаття» (згодом – «Знання»).

Орган Головполітосвіти Наркомосу УРСР – журнал «Знання» мав велику популярність і виходив упродовж 12 років. Щомісячний науково-популярний журнал правління товариства «Знання» УРСР «Наука і суспільство», перший номер якого вийшов у 1951 році, продовжив і далі розвинув відповідно до нових умов і завдань основні лінії, напрями і традиції журналу «Знання», став його прямим спадкоємцем. Ось чому віднині на його титульній сторінці друкується: «Заснований у серпні 1923 року».

В умовах розвою соборної і суверенної України журнал «Наука і суспільство» творчо і активно знайомить український загал з передовими досягненнями української і світової науки, матеріального і духовного виробництва. Долучає українців, а особливо молодь, до вивчення своїх історичних коренів та багатющої історії. Своїми публікаціями утверджує в суспільстві ідеали добра і справедливості, формує почуття патріотизму і національної гордості, звеличує людей праці, науки і культури.

У журналі друкувалися: Кремень В.Г., академік НАНУ, президент Товариства «Знання» України і президент НАПНУ, Костянтин Ситник, академік НАН України, Кушерець В.І., голова правління Товариства «Знання» України, доктор філософських наук, професор, Саух П.Ю., ректор Житомирського державного університету імені І.Франка, доктор філософських наук, Олена Любовець, доктор історичних наук, Микола Дмитренко, доктор філологічних наук та ін.

Презентації журналу відбувалися в Житомирському державному університеті імені І.Франка та Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Шевченка в рамках історико-філософських читань, організованих Інститутом філософії імені Г.Сковороди НАНУ, на ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Безпека життєдіяльності і охорона здоров'я дітей і молоді ХХІ століття: сучасний стан, проблеми та перспективи», що відбувалася на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г.Сковороди», у вишах Тернополя, в правлінні Товариства тощо.

Так, журнал №9/10, 2014 р. був присвячений 120-річчю від дня народження видатного режисера, письменника, генія українського кіно О.П.Довженка. Презентація журналу відбулася у Сосницькому літературно-меморіальному музеї імені О.П.Довженка під час урочистостей, організованих кінематографістами до цієї дати на батьківщині митця. У номері опублікована стаття доктора філософських наук, професора зі Львова Гриніва О., присвячена «Щоденниковим записам» О.П.Довженка та статті співробітників музею про багатогранний талант Олександра Довженка, про роль книги в його житті і творчості, про корені Довженкового роду, рідну хату митця, де і знаходиться нині музей. Презентував журнал головний редактор, кандидат філософських наук, заслужений діяч науки і кудбьури України Єсипенко Дмитро Михайлович.

Журнал активно співпрацює з Чернігівським літературно-меморіальним музеєм-заповідником М.М.Коцюбинського, Черкаською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Т.Шевченка, Одеською національною науковою бібліотекою імені М.Горького, Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені М.Івасюка. Бібліотеки надсилають матеріали про видатних людей свого краю, про свої досягнення і проблеми, про історію створення і розвиток книгозбірень області.

unnamedЖурнал виходить 6 разів на рік, тобто один раз на 2 місяці. Він пройшов 90 непростих, відповідальних і стверджувальних років. Тим більш цікавими і повчальними для нинішніх поколінь українців будуть публікації кращих матеріалів минулих десятиліть (рубрика «З архіву журналу») як суворих і об'єктивних свідків історії українського народу. Ми намагаємося бути цікавим, потрібним людям виданням, активно відповідатимемо на всі читацькі запити й побажання щодо тематичного насичення та якості матеріалів, які будуть публікуватися в журналі.

Тож, дорогі шанувальники журналу «Наука і суспільство», повідомляємо Вам, що триває передплата на наш журнал на 2015 рік. Його можна передплатити у будь-якому найближчому до Вас відділенні зв'язку. Крім того, оформити передплату можна, скориставшись послугою «Передплата on-line» на корпоративному сайті ДП «Преса» www.presa.ua. Індекс видання 74330.

Адреса журналу: 01001 м. Київ, вул. Софіївська, 10.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.