На XXIII з’їзді хірургів України, що відбувся в столиці в першій половині листопада, найбільш обговорюваною темою стала військово-польова хірургія. Питання надання ефективної хірургічної допомоги пораненим в зоні АТО стало актуальним. В роботі зібрання взяли участь як вітчизняні, так і зарубіжні фахівці. В жодній цивілізованій країні медики не стикаються з такими проблемами, які мають місце в Україні у зв’язку з російською агресією.

Мінно-вибухові та вогнепальні ураження вимагають особливого досвіду і підходу. Делегати і гості з’їзду відзначали, що саме фахівці Національного інституту хірургії і трансплантології імені О. Шалімова розробили і впровадили в практику методи лікування кульових і осколкових ушкоджень печінки, жовчних шляхів і підшлункової залози. Називалися прізвища і конкретні розробки багатьох фахівців цього закладу, які вже перехопили хірурги не лише військово-медичних центрів, а й багатьох цивільних клінік та польових госпіталів. Їхні методики, зокрема докторів медичних наук Олександра Литвиненка, Петра Огородника, Анатолія Скумса, Ігоря Хомяка, Геннадія Мошковського, Костянтина Копчака набагато скорочують реабілітаційний період, що важливо в період війни. І це було продемонстровано й на відео.

У своїх виступах делегати та іноземні лікарі високо оцінили вітчизняну школу міні-інвазивної хірургії і роботу фахівців клініки Шалімова.

Колектив інституту заслужено висунутий на здобуття Державної премії України (за матеріалами ЗМІ).