Василь Василашко, учений секретар Товариства "Знання" України.

"Початок Міжнародного дня Космосу відзначено святковим дійством у Київському планетарії Товариства. Свято відкрив голова Товариства "Знання" України, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор В.І.Кушерець.

В.Пепа: "Хто ж автор «Слова про похід Ігоря»? Відповідь — у моїй щойно виданій книжці «Слово про антського короля Божа».Ходина, як довільно називають його деякі дослідники, не вказав ні свого імені, ні прізвища з тієї ж причини, що й автор «Історії Русів», який остерігався розправи від царських слуг. Відділяли першого від другого чимало віків, але не могли говорити прямо, відверто.

НАПН України пропонує:
ПІДТРИМКА ОСВІТНЬОГО ЗАГАЛУ ДИСТАНЦІЙНИМИ ЗАСОБАМИ
Пропозиції Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України

90576241 3091552544223492 1281267849104457728 nЗ ініціативи Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України на період карантину в рамках реалізації Всеукраїнського проєкту «Розумники» (Smart Kids) для всіх шкіл України відкрито безкоштовний доступ до 50 електронних освітніх ресурсів для 1-4 класів з української мови та математики (http://edugames.rozumniki.ua/subscribe/). Для учнів початкової школи це чудова можливість забезпечення неперервної освіти та формування навичок самостійного та дистанційного навчання. Для вчителів – можливість у період підвищити професійний рівень та рівень ІК-компетентності з використання електронних освітніх ресурсів.

Виставляючи на Сайт Товариства "Знання" України святкування дня народження Лесі Українки, пропонуємо працівникам, активістам Товариства активніше яскраво висвітлювати на своїх сторінках діяльність "Знання", пропонувати кращі з них для відбору щодо розміщення на Сайті. Щоб збагачувати узагальнене висвілення діяльності Товариства. Ми додатково проінформуємо про порядок прийняття відповідних прпозицій. Покищо нам цікаво почути, чи сприймається така ідея. Отже, дивіться, читайте публікацію зі сторінки у Фейсбуці голови Київської міської оргапнізації Товариства, професора В.НЕВОЛОВА.

Учений секретар Товариства "Знання" України

Василашко В.Ф.

У ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ за програмою вільного спілкування "ДІАЛОГ" "РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ" в залі ВЧЕНОЇ РАДИ НТУУ КПІ ім.Ігоря Сікорського уже 15-й рік співали церковні і мирські хори.

У Товаристві "Знання" України відбувся вечір пам’яті талановитого українського поета, журналіста, шістдесятника Василя Симоненка з нагоди його 85-річчя. Про тернистий шлях поета цікаво розповів Володимир Біленко, відомий видавець, журналіст, однокурсник Василя Симоненка. Він розкрив, як тяжко було публікуватися Василю Симоненку через його справжній патріотизм, національні мотиви у його творчості, новаторство стилю, які перешколи чинилися владою виданню творів поета і після його передчасної смерті, зокрема через злочинні побої його міліцонерами на Черкащині.Водночас Біленко зазначив, що публікувався Симоненко і завдяки сприянню колег, таких, як видавець Петро Засенко, поет і журналіст Микола Сом, журналіст Петро Жук та інші. Володимир Біленко і сам завжди турбувався про видання творів Василя Симоненка.

"ЧАС ФАРИСЕЇВ І ГЕРОЇВ" - дуже цікава зустріч відбулася 22 жовтня в Товаристві "Знання" України з головою НСПУ, головним редактором "Української літературної газети", громадським діячем МИХАЙЛОМ СИДОРЖЕВСЬКИМ.

правописВід 3 червня в Україні офіційно працює новий правопис.

Чи готові  ми писати по-новому?

Як же пишемо нині: «індик» чи «индик»?

Що пропонують у новій редакції українського правопису?

Зміни в українському правописі не значні і їх не так багато.

Свої знання вирішили перевірити працівники Товариства «Знання» України, співробітники Університету сучасних знань, коледжу. Вони  зібралися в аудиторії, аби пройти тест з української мови й успішно впоралися із завданням.

"Так мова на часі чи на разі" - чому корінний народ з історією понад 50 тисяч років має виборювати своє право на землю і на мову? - дивіться жваву дискусію науковців, активістів, правників і студентів.

Україна відзначає 200-ліття Пантелеймона Куліша. Таким постає достойник української справи перед сучасниками на території історико-меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь» — маєтку Білозерських-Кулішів на хуторі Мотронівка на Чернігівщині.

 Про це йшлося на лекції доктора філософських наук, професора Олега Гриніва .

Він є автором серії книг «Українська націологія». Лектор говорив саме про тих націєтворців, які жили і боролися за українську державу на межі століть – це Іван Франко, Юліан Бачинський, Микола Міхновський, Дмитро Донцов. Кожен з них вніс свою часточку у розвій Української державницької ідеї.