Про це йшлося на лекції доктора філософських наук, професора Олега Гриніва .

Він є автором серії книг «Українська націологія». Лектор говорив саме про тих націєтворців, які жили і боролися за українську державу на межі століть – це Іван Франко, Юліан Бачинський, Микола Міхновський, Дмитро Донцов. Кожен з них вніс свою часточку у розвій Української державницької ідеї.

Лекцію на тему «Конституція України: людина, громадянське суспільство, держава» в рамках Юридичного клубу прочитав у конференц-залі ВГО Товариство «Знання» України екс-суддя Конституційного суду України Володимира КАМПО.

У конференц-залі ВГО Товариства «Знання» України 20 травня в рамках розмовного клубу «Українські посиденьки», якими опікується Любов Лавриненко, відбулися досить цікаві зустрічі.

У Товаристві «Знання» України відбулася презентація книги-альбому «Шевченкіана в екслібрисі: 1917-2017». Автор – Петро Нестеренко, член спілки письменників України, кандидат мистецтвознавства. Книга вийшла у видавництві «Криниця» і присвячена 205-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

7.05.19 в конференц-залі Товариства «Знання» України (ауд.312) відбулася важлива науково-просвітницька подія - презентація книги-дослідження відомого мовознавця, члена НСПУ, професора, лектора Товариства Івана Ющука «Словник української мови VІ століття» (випуск 2019 р., м.Львів).

Цікава зустріч відбулася нещодавно в розмовному клубі «Українські посиденьки» у ВГО Товариство «Знання» України.

До спілкування запросили письменницю, авторку романів «Куди подіти свято» і «Сповідь священника» Соломію Зеленську. Нова книга, яка щойно видана Київською літературною агенцією «Друге дихання», стала предметом обговорення.

У Центрі художньої та технічної творчості  відбувся святковий концерт «Без коріння саду не цвісти».  Концерт приурочений 25-річчю клубу «Співуча родина» та 25-річчю дуету сестер Галини і Людмили Турчак.

Організатори розмовного клубу «Українські посиденьки» на чергове засідання у конференц-залі ВГО Товариство «Знання» України запросили збирачку народної творчості, вокалістку Мирославу Татарчук і музичний гурт «Зілля». Сформувалася така тема посиденьок: «Можливості українського фолькстилю».

На чергових посиденьках у Товаристві «Знання» України у вільній дискусії її учасники обговорювали тему «Феномен довіри в українському етнопсихологічному вимірі».

Свою точку зору на це питання висловила Світлана Ткаченко, економіст, психолог, бізнес-тренер, банківський працівник.

Учасники зустрічі мали можливість за спеціально розробленими питаннями оцінити свою особисту довіру до світу, інших людей і до самого себе. Анкета для оцінки довіри виявилася досить цікавою.

У Товаристві «Знання» України 29 березня 2019 року презентувала свою книгу журналістка, член Національної спілки журналістів України, оглядач газети Верховної Ради «Голос України» Світлана Чорна, яку назвала «Під знаком Тризуба», а лекцію, з якою виступила, - «Під знаком Тризуба – від Трипілля дотепер».

Ведучий – голова правління Товариства «Знання» України, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук Василь Кушерець наголосив на значенні порушеної авторкою теми. Він зазначив, що Світлана Чорна - відома журналістка, яка в газеті опікується історичною тематикою і досить успішно. Її перу належать книги про національну ідентичність і українське козацтво, про Україну як землю козацьку, Соловецьку печаль України, книга «З братами не воюють», низка статей в «Голосі України» та в інших виданнях.

Більшість з нас бачили і пам’ятають картину, на якій зображений Козак Мамай, чули поговірку, що «Козацькому роду немає переводу».

Це все українська правда, огорнена традиціями, людською витривалістю, навіть містичними навіюваннями, особливими характеристиками поведінки окремих українських козаків. Нібито це явище було в минулому, що зафіксоване в картинах, книгах, спогадах, переповідках та й навіть в анекдотах.