Україна відзначає 200-ліття Пантелеймона Куліша. Таким постає достойник української справи перед сучасниками на території історико-меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь» — маєтку Білозерських-Кулішів на хуторі Мотронівка на Чернігівщині.

 Про це йшлося на лекції доктора філософських наук, професора Олега Гриніва .

Він є автором серії книг «Українська націологія». Лектор говорив саме про тих націєтворців, які жили і боролися за українську державу на межі століть – це Іван Франко, Юліан Бачинський, Микола Міхновський, Дмитро Донцов. Кожен з них вніс свою часточку у розвій Української державницької ідеї.

Лекцію на тему «Конституція України: людина, громадянське суспільство, держава» в рамках Юридичного клубу прочитав у конференц-залі ВГО Товариство «Знання» України екс-суддя Конституційного суду України Володимира КАМПО.

У конференц-залі ВГО Товариства «Знання» України 20 травня в рамках розмовного клубу «Українські посиденьки», якими опікується Любов Лавриненко, відбулися досить цікаві зустрічі.

У Товаристві «Знання» України відбулася презентація книги-альбому «Шевченкіана в екслібрисі: 1917-2017». Автор – Петро Нестеренко, член спілки письменників України, кандидат мистецтвознавства. Книга вийшла у видавництві «Криниця» і присвячена 205-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

7.05.19 в конференц-залі Товариства «Знання» України (ауд.312) відбулася важлива науково-просвітницька подія - презентація книги-дослідження відомого мовознавця, члена НСПУ, професора, лектора Товариства Івана Ющука «Словник української мови VІ століття» (випуск 2019 р., м.Львів).

Цікава зустріч відбулася нещодавно в розмовному клубі «Українські посиденьки» у ВГО Товариство «Знання» України.

До спілкування запросили письменницю, авторку романів «Куди подіти свято» і «Сповідь священника» Соломію Зеленську. Нова книга, яка щойно видана Київською літературною агенцією «Друге дихання», стала предметом обговорення.

У Центрі художньої та технічної творчості  відбувся святковий концерт «Без коріння саду не цвісти».  Концерт приурочений 25-річчю клубу «Співуча родина» та 25-річчю дуету сестер Галини і Людмили Турчак.

Організатори розмовного клубу «Українські посиденьки» на чергове засідання у конференц-залі ВГО Товариство «Знання» України запросили збирачку народної творчості, вокалістку Мирославу Татарчук і музичний гурт «Зілля». Сформувалася така тема посиденьок: «Можливості українського фолькстилю».

На чергових посиденьках у Товаристві «Знання» України у вільній дискусії її учасники обговорювали тему «Феномен довіри в українському етнопсихологічному вимірі».

Свою точку зору на це питання висловила Світлана Ткаченко, економіст, психолог, бізнес-тренер, банківський працівник.

Учасники зустрічі мали можливість за спеціально розробленими питаннями оцінити свою особисту довіру до світу, інших людей і до самого себе. Анкета для оцінки довіри виявилася досить цікавою.

У Товаристві «Знання» України 29 березня 2019 року презентувала свою книгу журналістка, член Національної спілки журналістів України, оглядач газети Верховної Ради «Голос України» Світлана Чорна, яку назвала «Під знаком Тризуба», а лекцію, з якою виступила, - «Під знаком Тризуба – від Трипілля дотепер».

Ведучий – голова правління Товариства «Знання» України, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук Василь Кушерець наголосив на значенні порушеної авторкою теми. Він зазначив, що Світлана Чорна - відома журналістка, яка в газеті опікується історичною тематикою і досить успішно. Її перу належать книги про національну ідентичність і українське козацтво, про Україну як землю козацьку, Соловецьку печаль України, книга «З братами не воюють», низка статей в «Голосі України» та в інших виданнях.