У Будинку уряду України відбулася зустріч, на якій обговорювався проект концепції Державної цільової програми розвитку в Україні інноваційної інфраструктури до 2020 року.

Профільний парламентський комітет завершує підготовку нової редакції закону про наукову та науково-технічну діяльність на основі урядової версії та доповненої пропозиціями з трьох альтернативних та окремих експертів. До парламенту вже внесено проект нової редакції закону про технопарки. Розроблено також проект змін до закону про розвиток та підтримку інноваційної діяльності, в якому містяться конкретні механізми щодо того як забезпечити венчурне фінансування інноваційних проектів.

Заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, який узяв участь у зустрічі, зазначив: “Маю надію, що невдовзі отримаємо сучасний закон про науку. Але колосальна проблема полягає в тому, що утворилася, за словами публіцистів, «долина смерті» між науковими дослідженнями та інноваційним виробництвом. Загалом в Україні більшість наукових розробок залишається на стадії звітів і публікацій. І якщо ми вже взялися йти до Європи, то мусимо пам’ятати, що її добробут заснований саме на високому рівні інноваційності... Не всі в уряді будуть палкими прихильниками цього шляху, але якщо хочемо всерйоз говорити про інновації, то мусимо давати чіткі відповіді, як перекривати цю «долину смерті»».

Під час зустрічі в Кабінеті Міністрів йшлося також про проблеми фінансування дослідницьких розробок: без цього не слід чекати і масового їх упровадження в інноваційне виробництво (за матеріалами ЗМІ).