Військова безпека України

Тилове забезпечення

Розділ 1. Напрямки рішення проблем тилового забезпечення військової безпеки України

1.Соціальні проблеми Збройних Сил України – перший етап їх реформування

Влада вбачає, але часто забуває принципову унікальність і проблеми людей, що були, є та будуть її опорою і гордістю. Це, в першу чергу, відноситься до кадрового складу Збройних Сил України.

В їх основі залишки могутнього позитивного досвіду Радянської Армії, що губиться щодня, безмежний матеріальний потенціал, що кудись зникає, унікальні наукові та інженерні кадри, що вимиваються. С кожним днем військова служба стає все быльш неперспективною, нецікавою, безглуздою.

За військових «вболівають» безліч структур, що без координації. На цьому фоні породжуються все нові пуп’янки проблем, які вже важко лягли на проблему військової безпеки держави.

Якось довелось відповідати на дивне запитання: «Навіщо Україні Збройні Сили?». У нашій відповіді є кілька аспектів:

  1. Не дай Господь дожити до часу «Ч», коли Збройні Сили знадобляться для прямого використання. Але коли вони є і вони боєздатні, то вірогідність неповаги до України знижується. Особливо коли держава та її народ безпорадні;

  2. Військові кадри жартома поділяють на: «поголені потилиці» (мужні та фізично здорові військові) та «яйцеголові» (інженерно-технічні та наукові кадри). Їх підготовка, що створювалась десятиріччями, а знищена в моментбовдурами, - це інтелектуальний рівень держави. Невже такі кадри після виходу в запас не потрібні? В умовах багаторічної деінтелектуалізації нації – не потрібні. А в умовах відродження – їх необхідно мати на порядки більше;

  3. Оснащення армії наукоємною зброєю потребує значних витрат. Але оборонно-промисловий комплекс був, є і завжди буде двигуном та мотивацією фундаментальних і прикладних наук. Це особливо необхідно в епоху Глобалізації (світової технологічної спеціалізації держав). Розумне використання технологій подвійного призначення – це ключ до прогресу нації.

Декілька прикладів.

  1. На базі знищеного Київського вищого інженерного радіотехнічного училища (КВІРТУ ППО) народилось підприємство «Автор», що займається банківськими та ін. електронними технологіями. Колективів такого рівня в світі не більше 8А його розробки недосяжні ні в СНД, ні в Європі.

  2. На базі КВІРТУ створено декілька міжнародних Асоціацій, що володіють електронними і комп′ютерними технологіями світового рівня, технологіями енергетичної, продовольчої, фінансової, інформаційної, соціальної автономності для депресивних поселень та ін.

В цім матеріалі ми хочемо акцентувати увагу поперше на інфраструктурі забезпечення життя військовослужбовців як під час служби, так і після її закінчення. Від цього залежить все!Особливо системна безпека держави!