Американська біотехнологічна компанія Bioquark планує здійснити грандіозний у науці та медицині прорив. Її співробітники хочуть оживити мозок людини.

Про це повідомляє видання The Daily Mail. Компанія запустила для цього проект під назвою ReAnima. Вчені будуть вивчати технології, щоб у подальшому "реанімувати" головний мозок. Компанія вже оформила необхідні дозволи для проведення першого етапу клінічних випробувань. Їх проводитимуть за участю людей, яких у США і Великобританії офіційно визнали мертвими, але їх продовжують підтримувати у вегетативному стані.

Для цих цілей відбирали пацієнтів віком від 15 до 65 років. У них діагностували смерть мозку після черепно-мозкової травми. В процесі пожвавлення тканин використовують стовбурові клітини, лазери і стимуляцію нервових закінчень.

Перші результати планують отримати вже протягом декількох місяців. Учені намагатимуться домогтися оживлення на кордоні верхнього відділу спинного мозку і нижньої зони мозкового стовбура.

Нагадаємо, в минулому році група американських дослідників виростила людський мозок у лабораторії. Його розмір становив трохи більше горошини. Але головним досягненням є те, що за своїми функціями і структурою відповідав мозку п'ятитижневого людського плода (Джерело: Хай-тек, 522 23/04/2016).